Naši partneri
Dragi posjetitelji, ponosni smo vam predstaviti partnere konoba.net-a !
Kratki opis možete vidjeti u ovom pregledu, detaljnije informacije će uskoro biti dostupne na pojedinačnim stranicama partnera.
Vinski Podrum Anđelić
Vina Cattunar
Vina Dvanajščak Kozol
Vina Erdut
Vinogradi Nuić
Vinarija Pajić
Vina Skaramuča
PZ Vrbnik
Vinski podrum Anđelić,   Trebinje,   Bosna i Hercegovina
Vinski Podrum Anđelić

Okupan suncem najjužnijeg dijela vinske ceste Hercegovine, na obali najveće evropske ponornice – rijeke Trebišnjice, te nadomak srednjevjekovnog grada Mičevca, nalazi se vinski podrum porodice Anđelić.
Više od jednog vijeka, porodica Anđelić se bavi uzgojem vinove loze i preradom grožđa. Njihovi su pradjedovi proizvodili vina i rakiju lozovaču prepoznatljivog kvaliteta i to stogodišnje porodično iskustvo, uz svu posvećenost i predanost duboko ugrađeno je u temelje moderne vinarije Anđelić. U stvaranju njihovih vina i danas učestvuju isključivo članovi porodice koji svojim stalnim usavršavanjem i nadasve ljubavlju postižu visok kvalitet svih vina.

Vinski podrum Anđelić svoju proizvodnju širi i povećava iz godine u godinu. U ovom podrumu nastaje šest vrsta vina: Žilavka Anđelić, Vranac Anđelić, Lira, Žirado, Tribun i Mičevac barrique. Sirovina za sva vina potiču iz Trebinjskog vinogorja, izuzev dijela žilavke koji dolazi od kooperanata iz okoline Čitluka i Domanovića. Odnedavno je vinarija Anđelić postala suvlasnik trebinjskog „Agrokopa“ sa vlasničkim udjelom od 15% akcija. 
U toku je i obnavljanje porodičnih vinograda na kojima se oduvijek uspješno uzgajala žilavka i vranac. Vinograd je u prošlosti brojao i do 14.000 čokota žilavke i 12.000 čokota vranca.

Vina Anđelić su osvajala brojne nagrade na regionalnim i internacionalnim sajmovima na kojima se ocjenjivao kvalitet vina.
Hercegovina, Trebinje
z.o. Vina Cattunar,   Brtonigla,   Hrvatska
Vina Cattunar
Obitelj Cattunar naraštajima je ukorijenjena u terroiru zapadne Istre sa tradicijom vinogradarstva i vinarstva. Franco Cattunar sa suprugom Vesnom nastavio je investirati u proširenje obiteljskog posla.

Posjed obitelji Cattunar stalno se proširivao da bi došao do sadašnjih 56 hektara vinograda. Većina površine vinograda zasađena je autohtonim istarskih sortama grožđa: malvazijom, teranom, muškatom momjanskim i muškat ružom, kao i ostalim svjetskim sortama: chardonnay, cabernet sauvignon, merlot, sauvignon blanc.
Proizvodnja vina u zapadnoj Istri i na području Brtonigle toliko je ukorijenjena u povijesti i u narodnom duhu, da je ušla u lokalne legende. Najpoznatija od tih legendi jest ona o Tri kraljice (Tre Regine).

A legenda kaže sljedeće: na brdima iznad Novigrada bila su smještena tri kaštelira, Sveti Dionizije, Sveti Juraj i Valaron. U tim su kaštelirima živjele tri kraljice: kraljica soli, kraljica ulja i kraljica vina, koje su vladale proizvodnjom tri najplementije i najvažnije stvari u zapadnoj Istri, od kojih se ovdje oduvijek živjelo.

Legenda o Tri kraljice možda najzornije svjedoči o dubokoj, dugostoljetnoj tradiciji, kao i o značaju proizvodnje za zapadnu Istru i za Brtoniglu.

Iznimno su ponosni što baš tu, gdje se oduvijek slavila zemlja i njeni najvažniji plodovi, danas nalaze njihovi vinogradi. Ne govori li to o neprolaznoj predispoziciji te njihove zemlje, da onima koji je dovoljno poštuju, omogućuje da uživaju u najboljem vinu i najboljem maslinovu ulju?
Vina Cattunar danas proizvode vina u raznim stilovima i vrijednosnim rangovima, u cijelosti su obiteljski biznis, u kojem uz Franca najvažniju ulogu igra njegova supruga Vesna. Kćer Nicol i sin Edi nova su generacija vinogradarske obitelji koja svoju budućnost vidi u stalnom poboljšavanju kvalitete grožđa i vina.

Obitelj Cattunar iz Brtonigle daje i nastavit će davati sve što može i zna kako bi postigla što vjerniji iskaz istarske malvazije i terana ovom plemenitom i starom terroiru.
Istra, Zapadna Istra
Dvanajščak Kozol,   Lopatinec,   Hrvatska
Dvanajščak-Kozol
Obitelj Dvanajščak – Kozol jedna je od mlađih obitelji vinogradara i vinara u Međimurju. Nastavljajući tradiciju svojih roditelja Rajka i Zdravko od 1990. do 1992. zasađuju svoje prve nasade. Zemljopisno porijeklo dobili su 1996. godine i od tada se profesionalno bave vinarstvom. Obitelj danas obrađuje 8ha vinograda koji su smješteni na odličnim, osunčanim i povišenim položajima u okolici naselja Dragoslavec, pod nazivima Grofovo, Okrugli vrh i Mohokos. Vrh Mohokos nalazi se na 344,40 m iznad mora kao najviša točka Međimurja.
Moslavac, graševina, ranjski rizling, pinot bijeli i crni, sauvignon, chardonnay, traminac sorte su grožđa koje dozrijevaju u vinogradima obitelji Dvanajščak, a poslije berbe i u podrumima. Također, obitelj se može pohvaliti i prvim proizvedenim crnim pinotom u Međimurju.

DK Grofovo cuvee mješavina je sorti vina a ime je dobilo po istoimenom vrhu na kojem se uzgaja i čiji su nekadašnji vlasnici bili grofovi Celjski. Anthony Rose, jedan od vodećih svjetskih kušača i predsjednik ocjenivačke komisije na Decanterovom panelu, je graševinu vinarije Dvanajščak iz 2006. ocijenio sa 93 boda od 100 što vino postavlja u ravnopravni položaj s najboljim vinima u svijetu. Ispod kuće se nalazi velik, moderno opremljen podrum u kojem se obavlja prerada grožđa te čuvanje i zrenje vina. Trenutno se uređuje i stari podrum u kući Zdravkovih roditelja. Podrum će biti uređen u starinskom stilu a već sada djeluje vrlo atraktivno. Kraj kuće uređena je i prekrasna terasa za čarobnim pogledom na pitke međimurske brege koji nikoga neće ostaviti ravnodušnim.

Rajka, Zdravko i kćer Tea imaju položen ispit za sommeliere, Tea je sa 16 godina bila najmlađi sommelier u Hrvatskoj.
U vrlo lijepo uređenoj i klimatiziranoj kušaonici vina, uz kvalitetna vina nude se i domaći proizvodi te topla i hladna jela. Uz najavu postoji mogućnost organizacije poslovnih i obiteljskih domjenaka te stručno vođenih degustacija. Na domaćim i međunarodnim ocjenjivanjima vina Dvanajščak redovito su nagrađivana vrlo visokim odličjima. Iako svoje potencijale posvećuju svijetu vina tek dvadesetak godina s ponosom ističu: “STVARANJE VINA JE NAŠ ŽIVOT”.
Zagorje-Međimurje, Međimurje
Erdutski Vinogradi d.o.o.,   Erdut,   Hrvatska
Vina Erdut
Erdutski vinogradi d.o.o. smješteni su na blagim padinama Daljske planine uz rijeku Dunav, koja oplavljuje Erdut i čini ga poluotokom. U idealnim uvjetima za uzgoj loze - na nadmorskoj visini između 130 i 190 metara, blago nagnut prema jugu, na lesnim nanosima, nalazi se najveći plantažni vinograd u Republici Hrvatskoj površine 490 hektara. 

Tvrtka Erdutski vinogradi d.o.o. obrađuju ukupno 513 hektara vinograda.
Cijelim vinogorjem, a tako i u Erdutskim vinogradima dominiraju bijele sorte koje se rasprostiru na 75% površine. Dominantna sorta je graševina. Ukupno 280 hektara zasađeno je graševinom. Osim graševine, tu su i chardonnay, pinot sivi, traminac, rajnski rizling. Crne sorte: cabernet sauvignon, merlot, cabernet franc, frankovka, pinot crni i zweigelt zastupljene su na 25% površine.

Erdut je po broju sunčanih dana sličan Dubrovniku.
Slavonija, Erdut
Vinogradi Nuić d.o.o.,   Ljubuški,   Bosna i Hercegovina
Vinogradi Nuić
Vinogradi Nuić smješteni su u jugozapadnom dijelu Hercegovine, u mjestu Crnopod, između Međugorja i Ljubuškog, gdje se ponajviše uzgajaju autohtone sorte Žilavka i Blatina. 
Vinogradi se prostiru na području od 35 ha, savršenih za uzgoj vinove loze, i to zahvaljujući:
krševitoj crvenici - nadmorskoj visini (140 metara) - ekspoziciji (jugozapadna) - blagoj zimi i sunčanim ljetima
Povijest Vinograda Nuić započinje 2004. godine kada je kultiviran iznimno lijep položaj Orlovac. Vrijedne ruke predale su se krševitoj crvenici i na površini od 7 ha posađeno je preko 30 000 loza. Uz autohtone hercegovačke sorte Žilavku i Blatinu, tu su još posađene Bena i Krkošija, te Trnjak, Cabernet Sauvignon, Alicante Bouschet i Plavac Mali.

Početkom 2008. godine na tržište izlaze tri vina: Žilavka, Blatina i Blatina Barrique. Te iste godine pomoću rovokopača ''Trencor'' kultiviran je položaj Dugolaze, koji se nalazi na pola puta između sela Crnopod i Međugorja. Položaj se nalazi u nizini okruženoj bajkovitim brdima, kroz koje prolazi bura s Veleža i suši kamen od jutarnje rose, smanjujući potrebu za pesticidima. 
Prije kultivacije položaj je bio krševita zaravan prekrivena tipičnim hercegovačkim raslinjem, od kojih možemo navesti šipak, draču, vrijesak, kadulju, smilje i smriku. Danas mirisne note ovoga bilja nalazimo u vinima s tog položaja.

2009. godine na Dugolazama je posađeno 7 ha, a 2010. godine još 21 ha vinograda. Uz postojeće sorte prvi put su tu zasađene, Cabernet Franc, Merlot, Syrah, Touriga Nacional, te od bijelih, korčulanski Pošip.
Vinogradi Nuić su zamišljeni kao projekt koji se temelji na dva bitna uvjerenja:

Proizvodnja visokokvalitetnog grožđa, koja poštuje kompleksni ekosustav te predstavlja idealno stanište za prirodni uzgoj
Postizanje vrhunske kvalitete vina provjerenim metodama pomoću moderne tehnologije
Njihov cilj je pratiti prirodu i njene zakone, omogućiti joj da pokaže svoji puni potencijal, a da pritom ne narušavaju ravnotežu i ne osiromašuju tlo.
Hercegovina, Mostar
Vinarija Pajić,   Bukvik Gornji,   Bosna i Hercegovina
Vinarija Pajić
Vinarija Pajić se nalazi na prvim obroncima Majevice na 160 m nadmorske visine.
Počevši sa skromnim nasadima 2013. godina, danas posjeduje preko 8 ha vinograda u kojima prevladavaju različite sorte grožđa za proizvodnju vrhunskih vina. 
Prvi vinograd je zasađen na površini od 1,5 ha u selu Bukvik, 14km od Brčkog, sa sortama Chardonnay, Sauvignon Blanc i Merlot. Iduće godine je zasađeno još 0,7 HA sa istim sortama grožđa. Druga faza razvoja je učinjena podizanjem vinograda na području sela Ražljevo gdje su 2018. god zasađeni na 2,7 ha Chardonnay, Sauvignon Blanc, Merlot i Hamburg Muscat.
Vinski podrum sa prostorom za degustaciju je izgrađen 2017. godine na lokaciji prvih vinograda u selu Bukvik. Ideja prve vinarije na području Brčko-Distrikta je potekla od dr. Dragana Pajić. U dokumentima iz gruntovnice koja su rađena u 19. i 20. stoljeću za vrijeme Austro-ugarske monarhije ta teritorija je zapisana pod nazivom "vinogradi" što ukazuje da su tu, kao i na drugim prostorima Majevice bili zasađeni vinogradi. Kako bi sačuvao svoj rodni kraj od umiranja, dr. Pajić obnovio je vinograde 2013. godine. Prva berba u obnovljenim vinogradima bila je 2016. godine.
Bosanska Posavina, Majevica
Dingač-Skaramuča d.o.o.,   Potomje-Pelješac,   Hrvatska
Vina Skaramuča
Vinogradi obitelji Skaramuča nalaze se na istaknutim položajima poluotoka Pelješca, pripadaju položaju Pelješke župe i Dingača. Na južnim obroncima Dingača vinogradi se prostiru na površini od 20 ha. Vinogorje u kojem se nalaze položaji Dingač, pripada petoj vinogradskoj zoni koju karakterizira najveći godišnji zbroj temperature. Pozicija s koje dolazi Dingač 1961. je zaštićena Ženevskom konvencijom.
Vina Dingač i Plavac Skaramuča su vina od autohtone sorte Plavac mali. Dingač se uzgaja na posebnom položaju u predjelu Dingač gdje se zbog sastava zemljišta, nagiba terena ( 30-70%) i velikog broja sunčanih sati dobiva vrhunsko vino. Vino se tehnološki obrađuje, te nakon 2-4 godine plasira na tržište. Sunce i vino oduvijek su bili povezani, a posebice vinogradi na južnim padinama Pelješca, na kojem odsjaj sunca reflektiran od morske i kamene površine stvara dodatne efekte koji daju vrhunska vina, posebne arome i kakvoće.
Srednja i južna Dalmacija, Pelješac
PZ Vrbnik,   Vrbnik,   Hrvatska
PZ Vrbnik
Poljoprivredna zadruga Vrbnik je osnovana 6. ožujka 1904. godine kao Gospodarsko trgovačko društvo Vrbnik i tako postala socijalno-ekonomski pokretač Vrbnika. 
1932. se izgrađuje vinarski podrum u kojem se djelatnost prijema i prerade grožđa odvija i danas. Nakon što je 1990. nabavita moderna oprema za preradu grožđa i suvremenu proizvodnja vina, 1995. daje danas najznačajniji proizvod PZ Vrbnik – Zlatnu Vrbničku Žlahtinu. Današnja zadruga ima 125 punopravnih članova.
Proizvodnja Žlahtine se prostire na plodnomu Vrbničkom polju, koje je smješteno na istočnoj strani otoka Krka na nadmorskoj visini od 85m do 164m. Od ukupnih 175 ha površine Vrbničkog polja, površina pod vinogradima iznosi 110 ha te još 20 ha vinograda u okolici. Ukupna površina vinograda u katastarskoj općini Vrbnik i Garica iznosi 130 ha, od kojih 80 ha obrađuju članovi PZ Vrbnik.
Hrvatsko primorje, Krk
Share by: